a

Facebook

Twitter

Copyright 2018 Av.Hakan Orhan
Tüm Hakları Saklıdır

İnönü Cad. Avukatlar İşhanı No:75 Ortahisar-Trabzon

0 462 230 66 74

 

Vurun Sadri’ye

Şike süreci layıkıyla karara bağlanmadığı sürece biz de bu konuda yazmaya devam edeceğiz ama bu sefer konuya başka bir pencereden bakacağız.

Trabzonspor konu olduğunda, yönetimi en acımasız şekilde eleştirenlerin, sıra siyasete, iktidara, Trabzonlunun ve Trabzonsporlunun hakkını gasp edenlere gelince dili tutuluyor, mürekkebi bitiyor. Gerçekler herkes tarafından biliniyor ama sessiz kalınıyor.

Şike sürecini kimlerin maniple ettiği, kimlerin işi sürüncemede bıraktığı, kimlerin Trabzonspor’un hakkını almasına engel olduğu ayan beyan ortada ama kimsenin kılı kıpırdamıyor.

Yıldırım Demirören’i destekliyoruz açıklamasını yaptığı için Sadri Şener’e ağzına geleni söyleyenler, Trabzonspor yönetiminin bu desteği neden vermek zorunda kaldığını, yönetime hangi argümanlarla baskı yapıldığını biliyor ama yine tık yok.

Şike sürecini elbirliği ile kediye ciğer teslim eder gibi Yıldırım Demirören’e teslim ettiler, bizimkilere de sen burada olmaya mecbursun ama ses çıkarmayacaksın ne verilirse razı olacaksın dediler. Yönetime iki kişi aldılar ama hiçbir etkin görev vermediler. Bu durumu bilmeyen yok ama dile getiren de yok.

Tahkim Kurulu’nun başına, “her türlü şike anlaşmasını yapabilirsiniz ama şike sahaya yansımamışsa küme düşüremezsiniz” şeklinde ucube bir beyanda bulunan, spor hukuku uzmanıyım diye ortada gezinen, adeta şike ile suçlananların hariçten avukatlığını yapan bir adamı atadılar, yine ses yok.

Ulusal medya her gün Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe lehine “Andıç” yayınlıyor, şike yok diye bangır bangır bağırıyor, duyan yok.

Ertuğrul Özkökler, Lube Ayarlar, Rıdvan Dilmenler ve daha niceleri “Aziz Yıldırım savunmasında haksız mı?” diyor hareket yok.

Trabzonspor, şike davasında Fenerbahçe’den neden şikâyetçi olmadı, davaya neden müdahil olarak katılmadı diye soran yok. Şike davasını takip eden, Sadri Şener ve Nevzat Şakar’ın avukatlarının kaç duruşmaya girdiklerini inceleyen yok.

Trabzon’un Belediye Başkanı, Meslek Kuruluşları, Trabzonspor’dan nemalananlar, kartvizitine Trabzonspor eski yöneticisi yazanlar, Trabzon’un Milletvekilleri, siyasileri neredesiniz?

Trabzonspor’un Divan Kurulu bugün konuşmayacak ta ne zaman konuşacak?

Gelinen noktada hem Trabzonspor yönetimi, hem Trabzon Medyası sessiz kalıyor. Trabzonspor Yönetiminin neden sessiz kaldığını çok iyi biliyoruz ama Trabzon Medyasının ve Trabzon Camiasının neden sessiz kaldığını anlayamıyoruz. Trabzon Medyasındaki egemen durum bu yazının başlığı. Vurun Sadri’ye. Çünkü en kolay yol Trabzonspor yönetimini eleştirmek. Yönetimi zaman zaman biz de eleştiriyoruz ama bu yazının konusu yönetimi övmek ya da yermek değil. Trabzon Camiasını sorgulamak.

Yaşananlar, “Trabzon’un ve Trabzonspor’un bir camiası var mı?” sorusuna da sebep oluyor.

Herkesin kolay olanı yaptığı, sadece yönetimi eleştirdiği ortamda Trabzonspor’un hakkını sadece gerçek sahibi olan taraftar arıyor. Şu anda hak arayan taraftarın zamanı gelince ilgililerden hesap soracağından da eminiz.

print
0 Paylaşımlar
error: Kopyalama yapılamaz