a

Facebook

Twitter

Copyright 2018 Av.Hakan Orhan
Tüm Hakları Saklıdır

İnönü Cad. Avukatlar İşhanı No:75 Ortahisar-Trabzon

0 462 230 66 74

 
Av.Hakan ORHAN - Trabzon > Köşe Yazıları  > Trabzonspor Şike Davasında Şikâyetçi Oldu mu?

Trabzonspor Şike Davasında Şikâyetçi Oldu mu?

14 Şubatta duruşmaları başlayacak olan Şike Davası iddianamesinde sanıklara isnat edilen suçlardan dolayı en çok mağdur olan, en çok zarar gören kurum Trabzonspor’dur. Özellikle de Fenerbahçe Kulübü başkanı ve yöneticilerinin eylemleri sonucu Trabzonspor’un şampiyonluğu elinden alınmıştır. (Suçun işlendiğini varsayarsak)

Ceza Muhakemeleri Kanunu’nun 237. Maddesine göre “Mağdur, suçtan zarar gören gerçek ve tüzel kişiler ile malen sorumlu olanlar, ilk derece mahkemesindeki kovuşturma evresinin her aşamasında hüküm verilinceye kadar şikâyetçi olduklarını bildirerek kamu davasına katılabilirler.”

Trabzonspor Kulübü, mahkeme tarafından hüküm verilinceye kadar şikâyetçi olma imkânına sahiptir. Haricen öğrendiğimiz kadarı ile Trabzonspor, şike davasında şimdiye kadar sanıklardan şikâyetçi olmamıştır.

Bizce Trabzonspor Kulübü, Şike Davasında sanıklardan şikâyetçi olmalı ve hakkını sonuna kadar yasal zeminde de aramalıdır. Bunu da davanın ilk duruşmasında yapmalı, geç kalmamalıdır. Trabzonspor davada şikâyetçi sıfatı ile yer alırsa yargılamanın her aşamasına müdahale edebilir, deliller ileri sürebilir, mağduriyetini açıkça gösterebilir.

Trabzonspor, haklı olduğunu sadece kamuoyunda değil yargı organlarında da ile sürmelidir.

print
0 Paylaşımlar
error: Kopyalama yapılamaz